Подай сигнал

Всички резултати и голмайстори от Шампионската лига

Спорт

от Дончо Донев 1070 прегледа 0

АИК Стокхолм победи с 3:2 след продължения Марибор, но това се оказа недостатъчно и гостите продължават напред благодарение на повечето отбелязани голове на чужд терен. Решителното попадение за словенците беше дело на Александру Крецу в 117-ата минута.

Цървена звезда отстъпи с 1:2 на ХИК Хелзинки, но с общ резултат 3:2 намери място в следващия кръг. Карабах на Симеон Славчев, който се появи като резерва, нямаше проблеми с ирландския Дъндолк - 3:0, а ФК Копенхаген се наложи само с 1:0 над ТНС, но в тази двойка всичко беше решено още преди седмица в Уелс, когато датчаните спечелиха с 2:0.

Сериозна интрига имаше в сблъсъка между Розенборг и БАТЕ Борисов. Норвежците победиха с 2:0 с два гола през второто полувреме и с общ резултат 3:2 елиминираха тима от Беларус.

* ФК Копенхаген се класира с общ резултат 3:0

АИК СТОКХОЛМ - МАРИБОР 3:2 след прод. (1:0, 2:1)
1:0 П. Карлсон 4, 1:1 А. Котник 48, 2:1 С. Ларсон 61, 3:1 Т. Елиунуси 93, 3:2 А. Крецу 117

* Марибор се класира с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен