Вижте осминафиналните двойки за Купата на Италия

Първата сериозна изненада в тазгодишното издание на Купата на Италия вече е факт, след като днес елитният Дженоа не успя да преодолее третодивизионния Виртус Ентела и след като завърши 3:3 в редовното време, бе победен след изпълнение на дузпи.

"Грифоните" се провалиха с гръм и трясък на своя "Луджи Ферарис" и още първото полувреме предвеща какво ще се случи, след като гостите поведоха първи с гол на Симоне Икарди с 20-та минута, След това Пьонтек изравни в 27-та, а в 83-та Икарди отново изведе Виртус напред. Само три минути по-късно Пьонтек отново трябваше да спасява Дженоа.

Срещата влезе в продължения, където домакините излязоха напред в резултата за първи път в мача след гол на Лападула в 110-та минута, но Кристиян Адорян отбеляза инфарктен гол във втората минута на продължението на второто продължение.

При дузпите третодивизионният тим показа по-железни нерви и победиха с 7:6 с влизане във вихрушката на "фатален пропуск".

Ето всички осминафинални двойки в турнира (мачовете ще се изиграят на 13-ти янури 2019г.):