Виктория Волей стигна до финалите на U16

Отборите на Левски,  Марек (Дупница), Славия и Виктория Волей (Пловдив) станаха първите четири тима които се класираха директно за държавни финали по волейбол на България за кадети (юноши, родени 2003/2004 година).

Четирите отбора заеха първите места в изиграните квалификационни турнири, даващо право на участие в спора за титлата.

Надпреварите се проведоха в София, Дупница, Стара Загора и Разлог, като само първенците взимат директни квоти за финалите.

В група Г имаше вечно дерби, като волейболистите на Левски надиграха ЦСКА в спор за първото място с 3:0 гейма и с този успех спечелиха турнира. Победата на младите представители на "сините" стана пред погледа на селекционра на мъжкия национален отбор Силвано Пранди.

Регламентът предвижда отборите, заели второ и трето място в квалификационните турнири да продължат борбата за присъствие след най-добрите на допълнителни квалификации.

Съставите заели последно място  в групите приключват участие в държавното първенство.