Хората на Слави внесоха подписка за референдум за президентска републикa
- 12:15, 23.01.2023
- 12:46, 23.01.2023
- 1784
- 22
Лидерът на партията ще участва в пресконференцията, за да уточни подробности за изборите
“ИТН внесе уведомление в НС за провеждането на референдум относно свикването на Велико Народно събрание и промяна на държавното ни устройство от парламентарна република към президентска”. Това заяви Ивайло Вълчев, след внасянето на уведомлението.
Вълчев уточни, че сега е най-подходящото време да се питат гражданите дали трябва да се премине към президентска република.
“Инициативният комитет се състои от 12 души, от 24.01. ще започне подписка в големите градове за провеждането на референдума”, заяви още Вълчев, като уточни, че до няколко дни ИТН ще направи пресконференция, на която ще участва и Слави Трифонов. На нея се очаква да се даде информация относно участието на формацията в предсрочните парламентарни избори.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни











