Проф. Кантарджиев обяви ще слагаме ли четвърта доза ваксина
- 22:45, 25.01.2022
- 07:05, 26.01.2022
- 5600
- 13
Проф. Тодор Кантарджиев, който е съветник на Столичната община по здравните въпроси и бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести, заяви в ефира на bTV Radio, че няма да имаме нужда от четвърта доза ваксина.
„Оказва се, че клетъчният имунитет, който правят ваксините, след месеци отива в лимфните възли, не са в кръвта, не са в циркулацията. Всички ваксини действат на всички досегашни варианти на вируса. Това е обяснението, че хора, които са ваксинирани преди година, особено тези, които са с две или три дози, при тях вече и антителата и клетъчният имунитет действат на „Омикрон“. Това е прекрасна научна новина“, обясни проф. Тодор Кантарджиев.
По думите му е възможно лятото у нас да е спокойно, а през есента да има само отделни случаи на коронавирус.
Кантарджиев коментира и данните, че близо 10 000 българи пият хлорен диоксид, препарат подобен на белината, за да се предпазят от COVID.
„Тези факти са смущаващи. Моля хората, които го правят, да престанат“, каза той.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни












