3906

Революция в образованието: Първата класна стая „без учители" ще отвори врати

Учениците ще учат с помощта на няколко платформи с изкуствен интелект на своите компютри и очила за виртуална реалност

 

Представете си класна стая, в която изкуствен интелект, а не човешки учител, отговаря за вашето образование. 

Първото училище "без учители"  е на път да започне уроци този септември в Лондон. Курсът GCSE в David Game College използва изкуствен интелект за преподаване вместо човешки учители.

 Този курс, предназначен за 20 студенти, разчита изцяло на AI и технологията за виртуална реалност (VR).

Учениците ще учат с помощта на няколко платформи с изкуствен интелект на своите компютри и очила за виртуална реалност.

Платформите научават в какво ученикът се отличава и с какво се нуждае от повече помощ, а след това адаптират своите планове за уроци за срока.

По-силните теми на учениците се преместват в края на срока, за да могат да бъдат преразгледани, докато слабите теми ще бъдат преподавани по-незабавно и планът на урока на всеки ученик е специално създаден за тях.

Джон Далтън, съдиректор на David Game College, казва, че AI може да бъде по-прецизен от човешките учители.

"Има много отлични учители, но всички правим грешки", каза Джон Далтън, съдиректор на училището.

"Мисля, че е много трудно да се постигне нивото на прецизност и точност на [AI], а също и това непрекъснато оценяване. В крайна сметка, ако наистина искате да знаете точно защо едно дете не учи, мисля, че AI системите могат да определят това по-ефективно. “

Курсът се предлага за около £27 000 на година.

“Учителят всъщност не знае недостатъците ви, защото имат толкова много ученици", сподели Джоузеф, ученик на GCSE, който тества системата.

“И така, той не знае вашите недостатъци, докато AI ще разбере какви са вашите недостатъци и ще ви помогне да се подобрите", добави той.

Учениците няма да бъдат оставени изцяло сами в класната стая, но ще присъстват трима "‘треньори по обучение’", които да наблюдават поведението ви и да оказват помощ. Те също така обхващат теми, с които AI в момента се затруднява, като изкуство и сексуално образование.

Един от треньорите по обучение е Александър Ванситарт, бивш учител по латински.

“Наистина се развълнувах какво може да направи това за младите хора, как може да им помогне да променят живота си. Ето защо кандидатствах за работата; защото вярвам, че това ще промени живота им", каза той.

Решението да се заменят човешките учители с AI в образованието на децата обаче не е без противоречия. Крис Макгавърн, бивш съветник на политическия отдел на Даунинг стрийт 10 и сега ръководител на Кампанията за истинско образование, казва, че докато AI може да играе роля в класната стая, този ход може да тласка технологията твърде далеч. “Разбирам защо [училищата] могат да прокарат AI. От една страна, това е по-евтино", каза той, пише dariknews.bg.

Междувременно David Game College отрече това и каза, че всъщност е наел повече персонал за провеждане на курса.

Анкета

Кой е най-големият проблем на българското училище?