1553

Международен екип следи изменението на климата в Арктическия регион

Тази година третата арктическа експедиция на Турция отвори вратите си за чуждестранни учени за първи път, насърчавайки международното сътрудничество в сърцето на океана. В духа на международното сътрудничество учени от Бразилия, Чешката република и Норвегия създадоха уникална лаборатория в Северния ледовит океан, където проведоха изследвания, целящи да разберат въздействието на изменението на климата върху екосистемата, рибата и фитопланктона в региона.

Освен това експедицията се съсредоточи върху изследването на възникващите търговски пътища в Арктическия регион поради топенето на морския лед, както и върху анализирането на сезоните, през които те стават достъпни.

Бурджу Йозсой, координаторът на научната експедиция, заяви пред Анадолската агенция (АА): „Включването на чуждестранни учени в нашата арктическа експедиция има огромна стойност за нас. В такава изолирана среда международното сътрудничество носи значителна сила на нашите изследователски усилия.

Третата Национална арктическа научноизследователска експедиция се проведе под егидата на турското президентство и координацията на Института за полярни изследвания на Изследователския център на Мармара (MAM), който е част от базираната в Анкара Научно-технологична изследователска институция на Турция (TUBITAK).

Турският екип направи изследвания на 28 различни места в продължение на цял месец в Баренцово море на Северния ледовит океан с плаващия под норвежки флаг, 62-метров изследователски кораб Полар Експлорер.

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.

Публикувай
0 коментара

Анкета

Ще имаме ли редовно правителство или пак отиваме на предсрочни избори?