Беларус осъди две журналистки на затвор
- 19.02.2021 | 13:30
- 19.02.2021 | 14:11
- Marica.bg
- 628 прегледа
- 1 коментара
Съдът в Беларус осъди две журналистки на по две години затвор по обвинения за организиране на протести срещу президента на страната Александър Лукашенко.
Кацярина Андреева, 27 и Даря Чулцова, 23 бяха задържани миналия ноември в апартамент, който използвали за заснемане на демонстрациите, след като протестиращ бе убит няколко дни по рано.
Двете жени работели в телевизионен канал, който представя алтернативна на държавната телевизия.
Те бяха поставени в килия по време на изслушването вчера. И двете твърдяха, че са невинни, прегръщайки се и показвайки знака „V“ за победа.
Попитан за присъдата, беларуският министър Игор Луцки каза, че съдът няма да се произнесе, ако решението не е обосновано.
Повече от 33 хиляди са насилствено задържаните по време на протестите срещу управлението на Лукашенко.
Демонстрациите започнаха заради твърдения, че резултатите от проведените през август избори са фалшифицирани.
Лукашенко е президент на Беларус от 1994 г.
Коментари (1)
Вива, товарищ ЛукаВшенков!
19.02.2021 | 13:34Комунизъм, Сър! По Лукашенковски...
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни