102

За 58 минути: Хебър сгъна на три Берое в Панагюрище

Волейболният Хебър продължава победия си ход в първенството на Супер Волей. Тази вечер шампионите победиха Берое(Стара Загора) с 3:0 (25:12, 25:9, 25:12) за по-малко от час игра в мач от 9-тия кръг на елита.

Двубоят се състоя в зала „Арена Асарел“ в Панагюрище, заради продължаващия ремонт на спортна зала „Васил Левски“.

Експресният упех бе 8-ми поред за хебърци в елита, като пазарджиклии остават единственият тим в родното първенство без загуба и без загубен гейм до момента. Новите 3 точки върнаха "тигрите" на втора позиция във временното класиране, с пълен актив от 24 точки, но с мач по-малко от водача Пирин, поради отложената среща с ЦСКА.

Треньорският щаб даде възможност на повече играчи за изява, но въпреки това съставът не позволи на съперника никаква съпротива. Във втория гейм „тигрите“ оставиха беройци на едва 9 точки, а общо позволиха на опонента да запише едва 33 пункта в целия мач.

Най-резултатен за победата на хебърци бе Брадли Гънтър с 10 точки ( 1 блок). Стойко Ненчев завърши с 8 точки ( 4 блока).