64

Волейшампионките от Марица с 3:0 срещу Левски

Марица (Пловдив) загря за първия си мач в Шампионска лига с шеста поредна победа и продължава без загуба, след като се справи като гост с тима на Левски (София) с 3:0 (25:15, 26:24, 27:25) гейма в мач от 6-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в зала Левски в София.

Шампионките започнаха ударно двубоя и поведоха със 7:1, стигна се до 15:9, а след 15:15 шампионките затвориха гейма в своя полза с 25:15.

Вторият гейм беше доста равностоен Левски успя да дръпне с две точки при 10:8 и 14:12, маричанки направиха обрат и поведоха са три точки при 17:14. Стигна се до изравняване и геймът продължи точка за точка до 24:24, когато в най-удобния момент Марица успя да измъкне гейма след 26:24.

В третата част Левски поведе с 9:6, стигна се до 13:8, но пловдивчанки успяха да изравнят при 15:15. Левски успя да поведе с 22:19 и достигна до геймбол при 24:23, но шампионките не допуснаха да загубят гейм и след 27:25 спечелиха мача с 3:0 гейма.

Най-резултатни за Марица станаха Ива Дудова и Добрина Христоскова с по 12 точки, а Виктория Коева добави 11 точки.

За Левски най-резултатна стана Микаела Стоянова с 16 точки.

С успеха Марица е с пълен актив от 18 точки и без загубен гейм, а Левски е четвърти с 11 точки.

Двубоят беше генерална репетиция за първия мач на Марица в Шампионска лига. На 7 декември (сряда), от 21:30 б.в. маричанки гостуват на полския Група Азоти Хемик (Полице).

Следващият мач от НВЛ на шампионките е гостуване на новака Хектор (София) на 11 декември (неделя), от 16:00 ч. в Драгоман.