64

Волейнационалите ни взеха гейм и препотиха еврошампиона Полша

Мъжкият национален отбор на България загуби с 3:1 гейма от европейския шампион и победител във VNL от 2023 година Полша в двубой от Група 3, която се игра във във Фукуока (Япония).

Георги Татаров реализира първата точка за България срещу Полша за 1:2. Страхотна блокада на Алекс Грозданов и Симеон Николов за 3:3. Грешка на Бартош Курек и 4:4. Аспарух Аспарухов атакува успешно по диагонала от зона 4 за 5:5. Ас на Симеон Николов и ново равенство при 7:7. Аспарух Аспарухов атакува отново по диагонала от зона 4 за 8:8. Отсъдена бе "зона" на Полша и България поведе с 9:8. Бартош Курек атакува в аут и националите поведоха с 11:10. Димитър Димитров атакува по правата от зона 2 и 12:10. Симеон Николов пусна технично за 13:11. Никола Гърбич пусна в игра за Полша Лукаш Качмарек и Ян Фирлей. Илия Петков пусна топката и това донесе преднина от 3 точки при 15:12. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Нова "зона" за Полша и 16:12 за България.

Димитър Димитров се справи с тройната блокада за 18:17. Единична блокада на Димитър Димитров спря атака на Томаш Форнал 20:18. Ас на Илия Петков - 21:18. Никола Гърбич взе прекъсване за "Дружина полска". Норберт Хубер би начален удар в аут - 22:19. Страхотна блокада на Симеон Николов - 23:19. Камил Семенюк се появи в игра за Полша. Бартош Курек би сервис в аут и националите стигнаха до геймбол при 24:20. Алекс Грозданов атакува мощно в центъра и България спечели първата част с 25:21.

Илия Петков атакува остро в центъра за 1:1. Феноменална атака на Димитър Димитров по диагонала от зона 2 за 3:4. Страхотно вдигане на Мартин Божилов и мощна атака на Симеон Николов - 4:5. Ас на Марчин Януш даде преднина на Полша от 7:4. Самуил Вълчинов се появи в игра за България. Единична блокада на Норберт Хубер и 8:4 за "Дружина полска". Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Мощна атака на Димитър Димитров - 5:8. "Шоу" на Симеон Николов побърка играта на Полша и 6:9.

Пайп на Георги Татаров - 7:9. Блокада на Георги Татаров спря атака на Бартош Курек - 9:10. Бартош Курек би сервис в аут - 10:11. Страхотна комбинация Симеон Николов - Георги Татаров - 11:12. Димитър Димитров атакува технично по блокадата - за 12:13. Блокаут на Димитър Димитров и равенство при 13:13. Димитър Димитров отигра трудна топка в атака за 14:14.

Технично пусната топка от Самуил Вълчинов и - 15:15. Илия Петков атакува по блокадата и България поведе с 16:15. Якуб Кохановски замени Карол Клос в състава на Полша. Блокаут на Димитър Димитров - 17:17. Блокаут на Марчин Януш и Полша поведе с 21:18. Джанлоренцо Бленджини взе второ прекъсване за България във втората част. Блокаут на Бартош Курек и 22:18 за "Дружина полска". бъркана топка на Марчин Януш - 20:22. Технична атака на Александер Сливка и европейските шампиони стигнаха до геймбол при 24:20. Димитър Димитров атакува мощно за 21:24. Георги Татаров би сервис в аут и Полша спечели втората част с 25:21.

Самуил Вълчинов остана в игра и в началото на третата част за България. Илия Петков атакува остро в центъра и 1:0 за България в началото на третата част. Георги Татаров атакува за 2:2. Ас на Томаш Форнал и 8:3. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Блокаут на Бартош Курек и 9:3. Аспарух Аспарухов се завърна в игра. Димитър Димитров атакува по правата от зона 2 - 5:10. При 7:11, Светослав Станков се появи в игра и записа дебют за националния отбор на България. Отлична комбинация Светослав Станков - Алекс Грозданов - 10:13. Аспарух Аспарухов атакува по блокадата за 16:13. Илия Петкова атакува в центъра за 14:17.

Димитър Димитров атакува мощно от зона 2 за 15:18. Страхотна блокада на Георги Татаров спря атака на Лукаш Качмарек - 16:18. Светослав Станков вдигна с една ръка към Димитър Димитров за 17:19. Симеон Николов остави без блокада атака на Димитър Димитров - 18:20. Двоен блок спря атака на Аспарух Аспарухов - 18:22. Ас на Томаш Форнал - 23:18 за Полша. Димитър Димитров атакува в мрежата и Полша спечели третата част с 25:19.
Джанлоренцо Бленджини пусна в игра Самуил Вълчинов и Борис Начев в състава на България в началото на четвъртата част. Самуил Вълчинов атакува мощно за 1:3. Бартош Курек атакува мощно и Полша поведе с 5:1. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Европейските шампиони от Полша поведоха с 8:2.

Джанлоренцо Бленджи взе второто си прекъсване за България в 4-ия гейм. Фантастична комбинация Симеон Николов - Алекс Грозданов - 3:9. Единична блокада на Алекс Грозданов и 4:9. Владимир Гърков се появи в игра и игра по тройната блокада - 7:11. Страхотно пускане на Симеон Николов и 8:12. Блокаут на Владимир Гърков - 9:13. Лукаш Качмарек би сервис след 8-те секунди - 10:14. Димитър Димитров атакува остро от зона 2 за 11:15. Ас на Якуб Кохановски - 17:11 за Полша. Георги Татаров атакува мощно по диагонала от зона 4 за 12:17. Светослав Станков се появи в игра и Денис Карягин като диагонал влязоха в игра. Денис Карягин атакува по правата за 13:18. Лукаш Качмарек атакува в аут - 14:18. Ас на Камил Семенюк - 21:14.

Владимир Гърков се справи с тройната блокада - 15:21. Блокааут на Владимир Гърков и 16:21. Борис Начев атакува по блокадата за 18:23. Блокаут на Лукаш Качмарек и "Дружина полска" стигна до мачбол при 24:18. Блокада донесе победната точка за Полша в 4-ия гейм за 25:18 и мача с 3:1 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:3 (25:21, 21:25, 19:25, 18:25)

БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов, Димитър Димитров, Аспарух Аспарухов, Георги Татаров, Алекс Грозданов, Илия Петков - Мартин Божилов-либеро (Самуил Вълчинов, Борис Начев, Светослав Станков, Владимир Гърков, Георги Петров-либеро, Денис Карягин)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ

ПОЛША: Марчин Януш, Бартош Курек, Александер Сливка, Томаш Форнал, Нарберт Хубер, Карол Клос - Якуб Попивчак-либеро (Лукаш Качмарек, Ян Фирлей, Камил Семенюк, Якуб Кохановски, Бартош Беднож)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ.

За кой отбор ще стискате палци на Евро 2024?