64

Волейболното Локо загуби тежко в "СИЛА" от Пирин

Пирин (Разлог) продължава успешното си представяне в Супер Волей при мъжете, като се наложи при гостуването си на ПСК Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:18, 25:18 , 25:12 ) в мач от четвърти кръг на шампионата. Така тимът, воден от Благовест Катранджиев, записа четвъта поредна победа и заема първо място във временто класиране с 11 точки.

Двубоят не предложи интрига. Домакините не успяха да покажат възможности на свой терен и да се противопоставят на съперника. Разложани пък бяха във вихъра си и играта им се получаваше. Те бяха водещият тим на полето през целия мач. И през трите гейма волейболистите на Пирин правеха разлика, поддържаха я докрай и спечелиха мача без състресения в три гейма.

Реализатор за победата на Пирин бе Спас Байрев с 21 точки ( 4 аса, 4 блока). Петър Петров завърши с 13 точки (3 аса, 2 блока).

За ПСК Локомотив Димитър Божилов бе най-резултатен с 9 точки (2 аса, 1 блок).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 0:3 (18:25, 18:25, 12:25)

ЛОКОМОТИВ: Чоно Пенчев 8, Венцислав Георгиев 1, Димитър Божилов 9, Константин Бушуров 2, Мартин Палийски 6, Петър Бъчваров 4 - Петко Иванов-либеро (Теодор Пеев 2)

ПИРИН: Любомир Агонцев 1, Спас Байрев 21, Петър Петров 13, Александър Симеонов 5, Васил Атанасов 5, Костадин Гаджанов 7 - Виктор Копанаров-либеро (Димитър Праматаров 1)