64

Волейболът в Марица с титла при U20

Волейболистките на Марица (Пловдив) спечелиха шампионската ттила в Държавното първенство за девойки под 20 години (състезателки, родени 2003/2004 година). Турнирът се проведе в столичната зала „Панайот Пондалов“, с домакин ВК Славия.

На финала маричанки победиха ЦСКА с 3:1 (25:17, 27:25, 18:25, 25:12). Спорът за титлата се радваше на голям зрителски интерес, като се игра пред пълни трибуни в спортното съоръжение на „белите“.

Двубоят бе динамичен и интригуващ, като и двата тима се бориха със зъби и нокти. След като изоставаха с 0:2 гейма, армейките спечелиха третата част и се върнаха в мача, като очакванията бяха за тайбрек.

В четвъртата част обаче маричанки не позволиха повече обрати. Те доминираха изцяло и оставиха съперника на 12 точки, като триумфираха с крайния успех. Така Марица отбелязва възходяща линия в тази възраст, след като през миналия сезон завърши на трета позиция.

ЦСКА пък отстъпи крачка назад и след шампионската титла, сега зъвършва със сребърните отличия.