965

Виктория Волей загуби с тайбрек от Левски финала на турнира в памет на Янчо Янев

Виктория Волей загуби с тайбрек финала на коледния турнир в памет на Янчо Янев- Барона, който се проведе в спортна зала С.И.Л.А. на 26 и 27 декември.

В надпреварата взеха участие формациите на момчета до 16 години на домакините от Виктория Волей (Пловдив), Хебър (Пазарджик), Берое (Стара загора) и Левски (София).

В първия ден от турнира Виктория Волей победи с 3:0 Хебър, а столичният Левски София надигра със същия резултат Берое. Във вторник пловдивският тим записа 3:1 срещу Берое, а Левски не даде нито гейм на Хебър.

В мача за третото място старозагорци надиграха с 3:0 Хебър. Във финала Виктория Волей спечели първите два гейма с 25:16 и 25:22, но след това Левски изравни след 25:23 и 25:19, а в тайбрека шансът донесе успеха на столичани с 16:14.

Така в крайното класиране Левски София стана първи, следван от Виктория Волей, Берое и Хебър.

За MVP на турнира беше определен Теодор Боровинов (Левски), който взе приза и за най-добър нападател. Никола Женковски от Виктория Волей стана най-добър разпределител, а неговият съотборник Мартин Тотков бе избран за блокировач №1. Наградата за най-добро либеро заслужи Ивайло Донов (Левски).