64

Виктория волей на четвъртфинал за купата на Висшата лига

Виктория волей се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Висшата лига, след категоричен успех с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20) гейма над Троян волей като гост.

Състав на Виктория волей: Иван Узунов, Атанас Костадинов, Димитър Узунов, Стилян Георгиев, Даниел Илиев, Манол Кайков, Пламен Даскалов-либеро (Радослав Янчев)

Следващият съперник на пловдивчани е Дунав. Мачът е в Русе на 18 декември от 17.30 часа.

Междувременно селекцията да 16 години на Виктория волей спечели две победи на проведения първи регионален турнир зона “Тракия”. Мачовете яха в залата на СУ “Цар Симеон Велики”, а участващите отбори: Виктория волей, Хебър , Родопа , Марица-Белово и Велинград волей.

Резултатите: Виктория волей - Марица Белово 3:0, Хебър - Велинград волей 3:0, Виктория волей - Велинград волей 3:0, Родопа - Марица 3:0, Хебър - Родопа 3:0.

Това са първи официални мачове 16-ките на Викторя волей. Следващата седмица им предстои участие в международния турнир по волейбол за подрастващи "А1 Звезди на бъдещето", който ще е в залата на Левски (София).

Там викторианци ще се изправят срещу Дяволи Роза (Италия), Цървена звезда (Сърбия), Войводина (Нови Сад, Сърбия), както и българските Левски София и ЦСКА.