64

Виктория Волей е първенец на региона при юношите

Виктория Волей завърши регионалното първенство на регион Тракия  с две победи с по 3:0 . В четвъртък ,, викторианци" победиха  ВК Марица Белово в мач, игран в спортната зала на СУ "Цар Симеон Велики", а в събота надиграха като гости отбора на Родопа в Смолян.

В тези мачове старши-треньора на тази възраст Георги Димитров даде шанс на много от състезателите , които получаваха по-малко игрови минути през сезона .С това приключи първата фаза от първенството за тази възраст. Пловдивчани са на първо място със 6 победи от 6 мача.

Пред отбора предстоят квалификационни турнири , които ще определят кои отбори ще се класират на държавните финали . Благодарение на първото място, отборът ще има право да домакинства на първият турнир . Първият квалификационен турнир е на 31.03 и на 01.04., като отборите , с които Виктория ще мерят сили още не са ясни.

През  следващата седмица отборът на Виктория Волей за момчета до 18 години ще играе финална четворка на региона в Пазарджик срещу отборите на Хебър Пазарджик, Родопа Смолян и Велинград Волей.