102

В Дупница: Хебър взе рутинно 3:0 на връщане от Гърция

Волейболистите на Хебър продължават с безупречното си представяне в първенството при мъжете - Супер Волей. Тази вечер пазарджиклии надиграха като гости Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:16, 26:24, 25:20) в среща от 5-тия кръг. "Тигрите" записаха успеха си само два дни след триумфа над Олимпиакос (Пирея) и класирането си в групите на Шампионската лига.

След мача в Дупница пазарджиклии са втори във временното класиране, като имат пълен актив от 12 точки в изиграните 4 срещи.  Най-резултатен в мача бе Якопо Масари с 16 точки (2 аса, 1 блокада), докато Тодор Алексиев завърши срещата с 10 пункта(1 ас). За съперниците най-резултатен бе пазарджиклията Димитър Дулчев, който се отчете с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

В тази среща треньорът на хебърци Мартин Коста Бланко пусна в игра младият Дейвид Кръстев за сметка на Брадли Гънтър, който получи почивка.

Гостите от Пазарджик тръгнаха ударно в срещата, повеждайки с 3:0. Постепенно "тигрите" набраха инерция и оформиха стабилна преднина. До края положението не се промени и Хебър поведе без проблеми в резултата.

През по-голямата част от втория гейм волейболистите от гостуващия тим бяха доминиращи, но след 14-та точка играта продължи равностойно. Дупничани поеха инициативата и вкараха интрига, но в ключовите моменти шампионите продължиха мотивирано и измъкнаха частта след три геймбола.

В третия гейм пазарджиклии отново имаха водеща роля, като поведоха със 7:3 и 8:5. Впоследствие обаче допуснаха да бъдат настигнати от съперника, но след това отново се мобилизираха и устояха на съпротивата. Хебър записа чист успех след 25:20 и крайното 3:0 гейма.