Уикендът на Трифон Лапков, Розалин Пенчев и Симона Димитрова

Трифон Лапков MVP с 27 точки в Белгия

Българският посрещач Трифон Лапков и тимът на Волей Менен постигнаха трета победа в белгийската Еуромилион лига. Волейболистите на Франк Депестел се наложиха над Варем с 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:16) в домакинска среща от четвърти кръг.

Менен е втори в класирането, като има 7 точки (3 победи). Варем на последното осмо място с 0 точки. Трифон Лапков отново бе над всички, като се разписа с 27 точки (3 аса, 6 блокади) и бе отличен за най-полезен състезател (MVP) на срещата. Сепе Роти добави 16 точки (2 аса, 2 блокади), с 13 се отчете Мартийн Колсон (1 ас, 5 блокади). За съперника Роман Абине завърши със 17 точки (3 блокади), Крис Зуидберг реализира 15 точки (2 аса).

В следващия кръг Лапков и съотборниците му срещат Хаасроде Льовен, на 4 ноември (сряда).

Розалин Пенчев вдигна Купата на Емира на Катар

Националът Розалин Пенчев и неговият Ал Араби (Доха) вдигнаха Купата на Емира на Катар. Волейболистите на Хуан Мануел Чикело се наложиха дтаматично над Полийс (Доха) с Борислав Георгиев в състава с 3:2 (25:17, 23:25, 23:25, 25:17, 23:21) на големия финал на надпреварата в зала "QVA". Любопитното е, че двата тима се бориха и а Купата на Катарската лига и тя бе спечелена отново от Ал Араби.

Трофеят е 23-и за "червено-белия" клуб, като последната титла от състезанието е от 2016 г.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Тимът триумфира с третото си отличие за сезона само за месец - след Купата на Катар и Купата на Катарската лига. За родния състезател трофеят е втори.

Пенчев и Ал Араби стигнаха до финала след две победи и една загуба от Ал Райян - всичките по пет гейма.

Симона Димитрова с трета поредна победа в Гърция

Българската волейболистка Симона Димитрова и тимът на Панаксиакос (Наксос) записаха втори успех в гръцкото първенство. Състезателките на Апостолус Иконому се наложиха като гости над Тетис с 3:1 (25:15, 21:25, 26:24, 25:20) в мач от четвърти кръг на първенството.

Панаксиакос е лидер в класирането с 9 точки (3 победи), Тетис е пети с 4 точки (1 успех, 3 загуби).

Симона Димитрова изигра пореден силен мач, като се разписа с 16 точки (3 аса) и бе трета по резултатност. Над всички бе Мария Икономиду с 23 точки (2 аса), Вики Савар добави 19 точки (2 блокади). За съперника Мариалена Драгоману завърши със 17 точки (2 аса, 1 блокада), Манолина Константину реализира 16 точки (1 ас, 1 блокада).

В следващия кръг Панаксиакос среща Олимпиакос, на 7 ноември (събота). Тетес се изправя срещу Аяс (Евосму).