Треньорът на Хебър: Можеше и да загубим

Треньорът на ВК Хебър Атанас Петров сподели, че е доволен от поредната победа на своя тим, но отчете и някои слабости на хебърци при победата над ЦСКА в София с 3:2 гейма.

"Както всеки път тук не ни вървеше сервиса. Наглед елементарни топки отидоха в тавана или публиката, които по принцип в защита ги изваждаме.

Започнахме слабо, с известно успокоение заради чистите победи с по 3:0, които печелехме досега.

Имахме нужда от отрезвяване, от това да изиграем петгеймов мач, да има напрежение, за да не си мислим, че ще е много лесно тази година. Досегашната серия от уж лесни победи ни даде прекалено много спокойствие заради, което с ЦСКА можехме и да загубим.

Хубавото за нас е, че проявихме характер и победихме. Играта, която можем се видя в 4-тия и 5-тия гейм.

ЦСКА игра разкрепостено и им се получиха много от нещата в атака. Влади Станков направи много силен мач и от там нападателите им играха силно. Затрудниха и на сервис".

Изненадам съм, че първенството е по-слабо от миналата година.

Повечето клубове занижиха нивото на селекция на отборите си, но не значи, че няма да е оспорвано", заключи Петров.