64

Смразяваща загуба на Марица в Шампионска лига

Волейболните шампионки на България Марица (Пловдив) започнаха със загуба мачовете си в групите на Шампионската лига след 3:0 (25:15, 25:14, 25:11) за италианския Савино Дел Бене (Скандичи). Двубоят в "Палацо Вани" във Флоренция продължи малко над един час.

Марица играе за 7-ми пореден път в групите на Шампионската лига. Маричанки са 9 пъти поред шампион на България и през миналия сезон станаха първият волейболен отбор в страната и при мъжете и жените при такава поредна серия от титли.

Съперникът на "жълто-сините" през изминалия сезон завърши на третото място в италианския елит и спечели втория по значимост турнир в клубния волейбол – Купата на ЦЕВ. Отборът постави и рекорд във финала срещу румънския Алба Блаж (Блаж), побеждавайки с 3:0 гейма (25:18, 25:12, 25:11) и даде само 41 точки на румънките, което е най-категоричния успех във финал от евротурнирите за всички времена.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица със 7 точки, 6 добави Сиера ДеБел, а с 5 се отчетоха Добрина Христоскова и Борислава Съйкова.

За Скандичи Екатерина Антропова стана най-резултатна с 19 точки.

Следващият четвъртък Марица приема турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул). Двубоят ще се играе на 16 ноември, от 19:00 ч. в зала Колодрума.

В неделя маричанки са домакини на ЦСКА (София) в среща от 4-ия кръг в Национална Волейболна Лига Демакс.