След ново 3:0: Хебър е на 1/8 финал за ЦЕВ

Волейболният тим на Хебър записа ново 3:0 срещу албанския Ержени(Шиак) и се класира безапелационно за 1/8 финалите от турнира за купа CEV.

Тази вечер пазарджиклии се справиха за 60 минути срещу Ержени и взеха чиста победа след 25:11, 25:20 и 25:9 точки.

Припомняме, че вчера "тигрите" сразиха съперника със същия категоричен резултат и на 1/8-финала ще срещнат руския Зенит (Санкт Петербург).

Първият гейм протече изцяло под диктовката на пазарджиклии, които показаха за пореден път перфектна сработка и превъзходство в елементите.

Втората част стартира равностойно и продължи така до средата. След това хебърци отново бяха доминиращи и увеличиха аванса си.

В третия и последен гейм Хебър бе непоколебим и остави съперника на едва 9 точки, подпечатвайки билета си за 1/8-финалите.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър, който отбеляза 14 точки (4 аса), с 10 точки се разписа Николай Къртев (1 ас, 3 блокади). За съперника Асменд Кула приключи с 12 точки (1 блокада).