След бой по Берое: Хебър е на 1/4 финал за Купа България

Волейболният тим на Хебър изхвърли Берое(Стара Загора) от турнира за Купа България след чиста победа с 3:0.

В последен мач от 1/8 финалите, игран в спортна зала "Васил Левски", пазарджиклии записаха очакван успех след 25:14, 25:10 и 25:22 точки.

В първите две части Хебър бе безапелационен, като не позволи на съперника да противодейства. С 3 поредни аса във втория гейм изпъкна Александар Ляфтов, извеждайки отбора си напред в резултата до 11:4.

Третата част бе най-оспорвана. Двата отбора бяха равностойни отначало, като борбата бе за всяка точка и всяка топка. Пазарджиклии поведоха за кратко, но не успяха да задържат темпото. Гостите отново вкараха интрига. Атака на Пламен Шекерджиев и ас на Иван Станев увеличиха преднината на "тигрите" и им позволиха да се откъснат. Впоследствие играта им стана по-балансирана, но това не отказа противника да се бори и да завърши гейма с почетен брой точки.

В състава на Хебър след куп ротации участие взеха почти всички волейболисти.

Най-резултатни в срещата бяха Александар Ляфтов и Брадли Гънтър с по 8 точки (4 аса, 1 блокада) (1 ас, 1 блокада). За съперника Руси Желев се отчете с 6 точки.