След бой над Луковит, Локо спечели Втората осмица

Тимът на ПСК Локомотив (Пловдив) завърши перфектно редовния сезон във Втората осмица на Суперлигата, след като се наложи като гост над Ботев (Луковит) с 3:1 (19:25, 25:25:22, 25:25:18, 25:19) в мач от последния 14-и кръг.

Локо е с 38 точки в актива си (13 победи, 1 загуба). Ботев остана четвърти с 24 точки (8 успеха, 4 поражения).

Домакините доминираха изцяло в първата част и очаквано я спечелиха. Впоследствие обаче гостите от Пловдив показаха своето превъзходство и спечелиха двубоя.

Най-резултатни бяха Костадин Гаджанов и Венцислав Георгиев с по 12 точки (1 ас, 4 блокади) (2 аса, 1 блокада). С 11 точки приключи Петър Христосков (2 аса), за най-полезен състезател бе обявен Добромир Димитров, който се отчете със 7 точки (2 аса, 2 блокади).

За съперника Иван Панков бе над всички с 22 точки (1 ас, 2 блокади), Мирослав Братанов приключи с 16 точки (5 аса).

Така пловдивчани ще играят плейоф за попълване на осемте тима, които ще играят във финалните плейфи за спора за титлата, срещу завършилия на осма позиция в Първата осмица на Суперлигата.