64

Разочароващ старт на Марица в Шампионска лига - 0:3 в Безие

Подмладеният отбор на Марица загуби първата си среща за този сезон в груповата фаза на Шампионската лига. Пловдивчанки отстъпиха с 0:3 (21:25, 20:25, 16:25) гейма от френския Безие в "Арена Нарбон".

Двубоят започна равностойно и се стигна до 9:9. Безие успя да затвори гейма след 25:21.

Във втората част домакините успяха да дръпнат с три точки при 10:7. Стигна се до 15:11, а Безие взе и втория гейм след 25:20.

Българските шампионки поведоха с 6:3 в третия гейм, но постепенно френският тим изравни и поведе в резултата. Стигна се до 18:14, а след 25:16 Безие затвори двубоя в своя полза.

Като цяло тимът на Марица не можа да намери противодействие срещу добрата атака на французойките. Дима Ушева и Алекс Миланова не бяха на познатото им ниво. Разпределителката Гунчева не получаваше добри топки и това се отрази на качествените и отигравания. Осолено неуспешен беше синхронът и с Ушева на мрежата.

Треньорът Крачанов не успя да вдъхне кураж на състезателките си даже и с техническите прекъсвания. Като цяло дебютът му в Шампионска лига беше неуспешен, както като избрана тактика, така и като водене на мача.

Най-резултатна за Марица стана Силвана Чаушева, а Симона Димитрова добави 12 точки, а Александра Миланова се отчете с девет.

Анхела Лейва от Безие беше избрана за най-добър играч в двубоя. Тя стана и най-резултатна за победителките с 19 точки.

В следващия си мач от групите на Шампионската лига маричанки ще са домакин на 8 декември в зала Колодрума на турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул),.

Следващата среща на Марица е в събота – гостуване на Берое (Стара Загора).