64

Пропадна контролата между Хебър и Левски в Пазарджик

“Контролата срещу отбора на Волейболен клуб “Левски София”, насрочена за днес от 17:45 в спортна зала “Васил Левски”, се отменя. Поради различни причини съставът на сините е ограничен и изиграването на контролата отпада.  Хебър пожелава успех на Левски!”, това написаха във фейсбук страницата на тима от Пазарджик.

Припомняме, че

Левски София и Хебър (Пазарджик) стартираха годината с равенство 2:2 в контролата помежду си вчера. В зала "Левски София" бяха изиграни 4 гейма по споразумение между двата щаба.

Левскарите спечелиха първата част с 25:22. Гостите от Пазарджик изравниха след 25:23. Със същия резултат сините волейболисти взеха третия гейм. До равенството се стигна след 25:19 за Хебър във финалната част.

Най-резултатни за "синия" тим бяха Самуил Вълчинов и Венислав Антов с по 13 т. За гостите канадецът Брадли Гънтър записа 17 т.

Трима състезатели на Левски София се готвят с националния отбор за юноши до 18 г.

По време на загрявката вчера либерото Владислав Иванов удари дясното си коляно, а Владимир Гърков е с болки в рамото. Капитанът Боян Йорданов пък се завърна след лечение на контузия, както и Гордан Люцканов, но бе преценено, че няма нужда да се форсират на този етап.

От щаба на Хебър проявиха разбиране, въпреки че проверките са важни в подготовката на пазарджиклии за Шампионската лига.