Националите с втора поредна загуба на Евроволей, паднаха и от Словения

Националния отбор на България допуснаха втора поредна загуба на европейското първенство по волейбол за мъже, след като падна и от Словения с 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) в 4-ия си мач в Група В в Острава (Чехия).

Играта на българските волейболисти в първите две части бе трагична. Без да правят нещо изключително, но с игра без големи грешки словенците контролираха изцяло развоя на срещата. Единствено в третата част българските волейболисти бяха по-равностойни и за момент дори поведоха в резултата, но за много кратко.

Без хъс за игра, без желания за борба за всяка топка в атака и защита, възпитаниците на Силвано Пранди нямаше как да затруднят своите съперници и логично загубиха без да спечелят гейм.

Цветан Соколов бе най-резултатен за България с 12 точки (1 ас, 2 блока, 47% ефективност в атака - +5). Тодор Скримов добави още 9 точки (3 аса, 2 блока, 27% ефективност в атака, 45% перфектно и 45% позитивно посрещане - +3).

Клемен Чебул реализира 15 точки (4 аса, 61% ефективност в атака, 33% перфектно, 47% позитивно посрещане - +9). Капитанът Тине Урнаут добави 14 точки (74% ефективност в атака, 38% перфектно, 62% позитивно посрещане - +9). Диагоналът Тончек Щерн записа 11 точки (1 ас, 56% ефективност в атака - +4).

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов 12, Тодор Скримов 9, Мартин Атанасов 4, Алекс Грозданов 4, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро (Светослав Гоцев 4, Аспарух Аспарухов 2)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

СЛОВЕНИЯ: Деян Винчич, Тончек Щерн 11, Тине Урнаут 14, Клемен Чебул 15, Ален Пайенк 6, Ян Кожамерник 9 - Яни Ковачич-либеро (Ален Скет, Жига Щерн-либеро)
Старши треньор: АЛБЕРТО ДЖУЛИАНИ.