64

Марица защити титлата си по волейбол при старшата

Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) U20 защитиха титлата си от миналата година. Момичетата на Петя Стаматова победиха във финала ЦСКА (София) с 3:1 (25:18, 17:25, 25:19, 25:17) гейма на националните финали в зала Багира в Казанлък.

Двата отбора се срещнаха и в груповата фаза и маричанки победиха с 3:0 гейма.

ЦСКА поведе с 8:5 в началото на първия гейм, пловдивчанки наваксаха изоставането си и изравниха – 15:15. След като изравниха шампионките дадоха едва три точки на своя опонент и след успешна атака на Маги Миличевич взеха първата част с 25:18.

В началото на втората част резултатът беше 8:8, ЦСКА поведе със 17:12 и затвори гейма с 25:17.

В третата част пловдивчанки поведоха с 8:6, стигна се до 16:12. Маричанки бяха категорични в третия гейм и го взеха след 25:19.

В четвъртия гейм маричанки поведоха с 10:7, стигна се до 16:15 за шампионките. След 16-та точка момичетата на Петя Стамов взеха гейма под свой контрол и дадоха едва две точки на ЦСКА. След успешна атака на Елена Коларова Жълто-сините триумфира с трофея с 25:17 в четвъртата част.

Така Марица е шампион за втори пореден сезон при старшата, а тимът спечели трети трофей през този сезон след шампионската титла и Купа България при жените.

На трето място завърши отборът на Левски (София), който победи в мача за бронза ЦПВК (София) с 3:0 гейма.,

Маричанки обраха и индивидуалните призове – Ива Дудова беше определена за MVP, а най-добър изпълнител на сервис стана Мария-Габриела Миличевич, за най-добър блокировач беше определена Боряна Ангелова.