Марица удари варенския Перун 3:0 в Казанлък за по-малко от час

Шампионките от Марица спазиха традициите и разгромиха варненския Перун с 3:0 гейма. В мач от първия кръг на женската НВЛ . През този сезон варненският отбор ще домакинства в зала "Багира" Казанлък. И така, всичките срещи досега между двата отбора (7) завършват с резултат 3:0 за жълто-сините.

Имен ден днес празнува волейболистката на маричанки Дима Ушева.

В първия гейм маричанки бяха категорични и спечелиха с 25:9 след контра на Мирела Шахпазова. Втората част отново беше взета от шампионките без проблем с 25:13 след грешка в атака на Перун.

Топреализатор на срещата станаха Добрина Христоскова с по 13 точки, 11 добави Дженифър Крос, а със 7 се отчете именичката Дима Ушева.

За Перун Стефани Кьосева стана най-резултатна със 7 точки.

Перун Варна - Марица Пловдив 0:3 (9:25, 13:25, 10:25)

Следващият мач на шампионките отново ще се играе в Казанлък. Марица гостува на местния Казанлък Волей (Казанлък) в зала Багира на 1 ноември, петък, от 18:00 б.в.