Марица триумфира със седма поредна шампионска титла

Отборът на Марица спечели за седми пореден път шампионската титла по волейбол за жени. Жълто-сините победиха безапелационно с 3:0 (25:12, 25:16, 25:14) Казанлък Волей и във втория мач от финалните плейофи. Кършиякалийки за първи път триумфираха в Пловдив, като нито един от досегашните си шест трофея не бе завоюван в града под тепетата. За голямо съжаление на шампионките, при петия им дубъл те не можаха да се порадват на заслужените овации на своите фенове. В зала Сила обаче те бяха аплодирани от кметът на Пловдив Здравко Димитров и президентът на волейболната федерация Любомир Ганев.

Въпреки че Розите се бориха ентусиазирано през целия мач, до завръзка в резултата така и не се стигна. През първата част Александра Миланова бе във вихъра си и при 100% успеваемост в атака донесе шест точки на Марица. Крайното 25:12 бе фиксирано с точкова блокада на разпределителката Петя Баракова. Статуквото на терена се запази и през втория гейм, като само малко повечето непредизвикани грешки от страна на домакините доведоха до по-добър резултат за Казанлък – 25:16. Последната точка в гейма донесе Мирослава Паскова в нападение. Мощно 8:0 при сервиси на Баракова в началото на третата част остави извън всякакви съмнения чистата победа на Марица в този финал.

Топреализатори на мача станаха Мирослава Паскова със 17 точки (три аса, две блокади) и Александра Миланова с 16.

С този си успех пловдивчанки отново заслужиха правото да играят директно в груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон.

Със седемте си трофея от националното първенство Марица се нарежда на трето място във вечната ранглиста, след Левски (София) с 28 и ЦСКА (София) с 22.