Марица тръгна убедително за Купата

Шампионът на България по волейбол при жените Марица (Пловдив) започна повече от успешно защитата на Купата на България. "Жълто-сините" надиграха като гости Перун (Варна) с 3:0 (25:10, 25:9, 25:16) в първия четвъртфинален двубой от надпреварата, изигран в морската столица.

В първите две части пловдивските състезателки, водени от Лазар Лазаров, бяха безапелационни над съперника и поведоха без проблеми.

Третият гейм започна силно за домакините, които поведоха с 6:0. Постепенно обаче Марица намали дистанцията и след средата на частта успя да обърне. Впоследствие гостенките не срещнаха проблеми и записаха чиста победа.

Победителите в четвъртфиналите се определят чрез директна елиминация в една среща и се класират за полуфинал.

Останалите три срещи са на 2 март (вторник).