64

Марица с експресна победа над ДКС във Варна

Волейобистките на Марица (Пловдив) записаха пета поредна победа и продължават без загуба, след като се справиха като гост с тима на Варна ДКС с 3:0 (25:11, 25:7, 25:17) в мач от 5-ия кръг в женската "Демакс" лига.

Следващият мач от първенството на шампионките е ново гостуване, този път на Левски на 3 декември (събота) от 18,00 часа в зала "Левски София".

В първия гейм маричанки поведоха с 10:4, стигна се до 18:9, а първата част момичета на Борислав Крачанов спечелиха след 25:11. Във втората част шампионките направиха нещо, което рядко може да се види и поведоха с 14:0, а геймът беше спечелен с 25:7. В началото на третия гейм домакините поведоха с 4:1, но пловдивчанки бързо изравниха за 7:7 и след това спечелиха пет поредни точки – 12:7. Мачът приключи след 25:17 и 3:0.