64

Марица с четвърто поредно 3:0, този път срещу Казанлък

Марица (Пловдив) постигна четвърта поредна победа и победи Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (27:25, 25:16, 25:20) гейма в мач от 4-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът се игра в зала Сила в Пловдив.

Двубоят започна лошо за маричанки и Казанлък Волей поведе с 5:1. Марица успя да изравни и да поведе в резултата при 10:9. Стигна се до 15:12 за шампионките, но гостенките изравниха за 15:15 и поведоха с 21:18 и стигнаха до два геймбола при 24:22 и 25:24, но маричанки успяха да ги неутрализират и взеха първата част с 27:25 след успешна атака на Ива Дудова.

Момичетата на Борислав Крачанов започнаха по-добре втория гейм и поведоха със 7:4, стигна се до 17:10, а пловдивчанки затвориха гейма след за 25:16 след грешка от сервис на Кристина Йорданова.

Третият гейм започна равностойно, но маричанки постепенно направиха преднина 18:16, 21:16, а маричанки затвориха мача след 25:20.

Добрина Христоскова стана най-резултатната с 14 точки за маричанки, 11 добави Ива Дудова, а с 9 се отчете Виктория Коева.

За Казанлък Волей най-резултатна стана с точки.

Следващият мач от НВЛ на шампионките е срещу ДКС Варна (Варна) на 26 ноември (събота), от 18:30 ч. в зала Младост-ДКС във Варна.