Марица поведе на Лодз с 2:1, но се огъна

Волейболистките на Марица (Пловдив) се бориха срещу полския ЛКС Комерсекон (Лодз), но отстъпиха с 2:3 (18:25, 25:20, 25:20, 17:25, 10:15) във втория си двубой от турнир 1 на група С на Шампионската лига, изигран в Пловдив.

Марица е на четвъртата позиция с 1 точка (2 загуби), а ЛКС е трети с 2 точки (1 победа, 1 загуба).

В първия гейм полякините започнаха силно, оформяйки добра преднина и закономерно поведоха в резултата. Впоследствие положението се промени и ролите се размениха. Пловдивчанки заиграха по-уверено и не позволиха на съперника да противодейства напълно. Добрата игра на родните волейболистки даде резултат и те поведоха в срещата с 2:1 гейма.

Състезателките на Джузепе Кучарини успяха да наваксат изоставането си и вкараха мача в тайбрек.

Там Комерсекон започна повече от категорично и се откъсна от домакините. Те намалиха разликата, но не можаха да преодолеят полските атаки въпреки усилията си.

Най-резултатна за Марица бе Александра Миланова с 23 точки (3 блокади). Кремена Каменова и Мирослава Паскова завършиха със 17 и 15 точки (1 ас). За полския гранд Александра Войчик бе над всички с 26 точки (1 ас, 4 блокади), а Катаржина Зарошлинска-Крол добави 16 точки (1 ас, 2 блокади).

Утре (26 ноември) Марица среща Вакъфбанк. Мачът е от 20:30 ч. /bg volleyball.bg