64

Марица на полуфинал за Купата на България

Марица Пловдив победи Славия София с 3:0 (25:14, 25:12, 25:16) гейма в мача помежду им от четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Двубоят бе в зала „Сила“.

Топреализатор на срещата стана Силвана Чаушева с 15 точки за шампионките, следвана от Ирена Мишонова с 14 за Славия. Центърът Дима Ушева впечатли с три точкови блокади и два аса за общо 12 точки в мача.

"Жълто-сините" ще срещнат на 25 януари отново в Пловдив ЦСКА (София), които в друг четвъртфинал днес надиграха гостуващия Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:9, 25:12, 25:18). Финалът в турнира е на 28 януари в зала „Младост“ в Бургас.

В сряда Марица гостува на Фенербах Опет Истанбул и загуби с 0:3 четвъртата си среща от групите на Шампионската лига. Преди това маричанки победиха ДКС Варна в изтеглена среща от НВЛ.