64

Локо загуби тежко отложения мач със Славия в СИЛА

Волейболистите на Славия записаха втора победа в първенството при мъжете - Супер Волей. "Белите" надиграха като гост Локомотив (Пловдив) с 3:0 (25:13, 25:21, 25:16) в отложена среща от първи кръг на първенството, изигран в зала СИЛА.

Воденият от Северин Димитров тим се изкачи на 11-а позиция в таблицата с 5 точки (2 успеха, 5 загуби), Локомотив е 15-и с 3 точки (1 победа, 6 загуби)

В първата част славистите доминираха изцяло и без проблем поведоха в резултата. Впоследствие домакините от Пловдив тръгнаха ударно, но позволиха на столичния тим да вземе нещата в свои ръце. Въпреки че на няколко пъти Локо бе близо до противника, не успя да го преодолее.

Водачеството на гостите се запази и в третия гейм и Славия записа чиста победа за малко повече от час.

Най-резултатен бе Васил Николов с 14 точки (1 ас), с по 11 точки завършиха Божидар Георгиев (3 аса) и Цветослав Николовски (4 аса, 3 блокади). За съперника Венцислав Георгиев бе над всички с 16 точки