Локо удари Виктория Волей в дерби с пет гейма

ПСК Локомотив спечели изключително драматично пловдивското дерби от мъжката Висша лига срещу Виктория волей..

В двубой от 12-ия кръг на Източната група „викторианците“ отстъпиха на „черно-белите“ с 2:3 (25:20, 12:25, 22:25, 25:21, 14:16) гейма. Мачът се игра в зала СИЛА и продължи 1 час и 55 минути.

Въпреки поражението Виктория Волей запази второто си място във временното класиране, тъй като вече е с актив от 20 точки (6 победи и 5 загуби). Локомотив е с 6 победи и 4 загуби, но с 19 точки. Лидер е Берое (Стара Загора) също с 20 точки, но с 8 победи и 1 загуба.

„Оранжевите“ могат да бъдат изместени от втората позиция, ако в утрешния двубой Дея Спорт (Бургас) спечели гостуването си на Раковски-1964 (Севлиево).