64

Локо удари Берое с 3:1 гейма за трета победа в Супер Волей

Волейболистите на ПСК Локомотив (Пловдив) спечелиха като домакини дербито с Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (25:22, 25:18, 16:25, 25:21) в мач от петнадесети кръг на Супер Волей, който се игра в зала „Сила“.

С това тимът, воден от Димитър Божилов, записа трети успех в елита, като с 11 загуби и мач по-малко се изкачи на 13-та позиция във временното класиране с 9 точки. Съставът на Берое отбеляза тринадесета загуба, като с два успеха и 5 точки заема предпоследното петнадесето място в подреждането.

Двубоят противопостави два състава от дъното на подреждането в елита, които са в зоната на застрашените от изпадане. Залогът - победа и изплуване нагоре бе голям, като пловдивчани се хванаха за този шанс с всички сили на свой терен.

В първите два гейма те имаха водеща роля, не оставиха шансове на съперника и поведоха с 2:0. Прибързано обаче решиха че мачът е свършил, като настъпи спад и бяха наказани за това. Берое използва момента, вдигна се на щурм и на свой ред наложи волята си с голяма разлика, като се върна в играта.

В четвъртата част обаче домакините се върнаха с пълна сила. Желанието им за победа бе голямо и те отново взеха инициативата, като затвориха мача с крайното 3:1.
Реализатор за победата на Локомотив бе Венцислав Георгиев с 26 точки (3 аса). Мартин Палийски добави 17 точки ( 6 блока).

За Берое най-резултатен бе Иван Дамянов със 17 точки.