64

Локо тресна Ботев в турнира "Последните четири"

Волейболистите на Локомотив (Пловдив) стартираха с успех участието си в турнира на последните четири в Супер Волей. Воденият от Димитър Божилов тим обърна и се наложи над Ботев (Луковит) с 3:1 (20:25, 25:14, 25:16, 25:20) в първия си двубой от надпреварата в зала "Христо Ботев" в столицата.

Така Локо надделя над съперника за трети път този сезон.

В първата част двата тима тръгнаха равностойно, след което пловдивчани взеха лека преднина. Постепенно обаче воденият от Пламен Тодоров тим набра инерция и поведе. До края темпото се запази и Ботев поведе в резултата.

Вторият гейм бе изцяло под диктовката на волейболистите на Локомотив, които доминираха напълно. Третата част бе идентична и състезателите на Димитър Божилов взеха водачеството в мача.

В решителната четвърта част играта бе на амплитуди, след което състезателите от града под тепетата дръпнаха. Двата тима продължи равностойно до 18:18, впоследствие Локо отново поведе. До края пловдивчани не срещнаха проблеми и затвориха мача в своя полза.

Най-резултатен бе Венцислав Георгиев с 16 точки (2 аса, 1 блокада), 15 точки добави Борислав Чукалов (3 аса). 13 точки реализира Костадин Бишуров (2 аса, 1 блокада). За съперника Иван Панков бе над всички със 17 точки (1 ас, 1 блокада), Цветослав Цаков приключи с 12 точки (1 блокада).