Локо с първа победа във волейлигата

Локомотив (Пловдив) записа първа победа в квалификационните турнири за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата за сезон 2020/21. След загубата с добра игра от Хебър снощи играчите на треньора Владимир Орлов буквално отнесоха Черно море (Варна) с 3:0 (25:11, 25:11, 25:17) във втора си среща от Група 2, играна този следобед в пазарджишката зала "Васил Левски".

Така черно-белите имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки, като почти сигурно ще играят за второто място в групата. От друга страна това бе втора поредна загуба за тимът на Черно море, който най-вероятно ще играе във втората осмица на първенството.

Утре (17 октомври), в последния ден на турнира, Локомотив ще играе със "сините" от 16,00 часа, а след това от 18,30 часа Черно море излиза срещу "тигрите".

Само победителят в в групата ще се класира директно за първата осмица наС уперлигата. А класиралите се на 2-ро и 3-то място ще продължават битката, като ще играят помежду си в серия до 2 победи от 3 мача, като се зачита и срещата между двата тима в групата.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм, след което от Локомотив се мобилизираха и дръпнаха с добра преднина. До края тя ставаше все по-голяма, и в крайна сметка пловдичани го взеха с разгромното 25:11. Същият сценарий се повтори и във втората част и ново 25:11. В третия гейм "черно-белите" отново диктуваха играта и спокойно спечелиха след 25:17 и 3:0.

Най-полезни за Локомотив станаха Венцислав Георгиев (4 блока и 40% ефективност в атака) и Мартин Палийски (2 блока и 71% ефективност в атака) с 10 и 9 точки за победата.

За варненци Иван Манолов завърши със скромните 7 точки.

Снимки: Фейсбук на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League