102

Левски шокира Хебър в Пазарджик

Волейболният ни шампион Хебър допусна изненадваща загуба в първия си мач от първенството на efbet Супер Волей. "Тигрите" паднаха с 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) от гостуващия Левски, в мач от втори кръг на елита, който се игра в спортна зала „Васил Левски“. Победата бе първа за столичани над Хебър в Пазарджик от началото на настоящия проект, стартирал през 2016 г. и сложи край на серия от 35 поредни успеха за "тигрите", стартирала през миналия сезон.

От своя страна Левски записа първа победа, след като на старта загуби от Монтана с 2:3 гейма.

Хебър започна в състав: Александър Туш, Петър Премович, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Виктор Йосифов, либеро – Теодор Салпаров, а в хода на срещата на полето се появиха още Иван Латунов, Пламен Шекерджиев, Добромир Димитров и Мартин Симеонов.

Заявката на гостите, че ще се борят за победа срещу участникът ни в Шампионската лига бе дадена още от началото на двубоя, който те започнаха устремно. След първоначалното равенство 5:5, младият състав на “сините“, заедно с новото пъпълнение Алехандро Торо, се противопостави в пълна степен. Гостите се откъснаха с 8:5 и диктовката им продължи до 16:13. Хебър започна да влиза в ритъм и успя да изравни при 16:16. Шампионите поведоха с 18:16, след добър сервис на влезлия Иван Латунов. Устремът на Левски обаче бе неудържим. Сините изравниха и повече не дадоха шансове на домакините. Те поведоха с 23:21, а след бомбен сервис на Владимир Гърков и две поредни блокади спечелиха гейма с 25:21.

В търсене на промяна във втората част селекционерът на Хебър Камило Плачи направи промени. На полето като разпределител започна Добромир Димитров, а в посрещане се появи Пламен Шекерджиев. Геймът отново не тръгна добре, а Левски дръпна с 4:1. Домакините успяха да изравнят при 5:5, но това бе всичко. След две поредни грешки на Хебър и отлично отиграване на Алехандро Торов, левскарите отново дръпнаха 9:6. Те  поставиха под напрежение своя противник и това продължи докрай. Левски дръпна с голяма разлика 17:12. "Тигрите" не успяха да излязат от негативната ситуация и Левски взе и втората част.

Очакванията, че в третия гейм пазарджиклии най-после ще се разиграят не се потвърдиха. Стартът бе равностоен, но отново гостите се откъснаха рано в резултата 7:5. Те продължиха да трупат разлика и тя набъбна до 17:11. До края столичани удържаха на всички атаки на домакините и затвориха двубоя в три гейма.

Реализатор за победата на Левски бе Венислав Антов с 18 точки ( 1 ас). Владимир Гърков добави 14 точки за успеха.

За Хебър най-резултатен бе Виктор Йосифов с 10 точки.