Левски отрезви Хебър с 3:1 за първа победа в новата история

Волейболистите на Левски нанесоха втора загуба на Хебър (Пазарджик) от началото на сезона, надигравайки го с 3:1 (27:25, 25:21, 23:25, 25:23 ), в мач от 7-ми кръг на Първата осмица в Суперлигата при мъжете.

Победата бе първа за левскарите в официален мач между двата клуба, откакто през 2016-та година стартира сегашният проект на ВК Хебър. Между 2017-та и 2020-та година левскарите инкасираха 10 поредни неуспеха, сочи справка в статистиката.

Подобно на петгеймовата драма в Добрич преди няколко дни и този двубой премина през доста обрати и интригуващи моменти. Сега обаче пазарджиклии не успяха да повторят същия обрат и на софийска земя.

С изключение на втория гейм, в който домакините имаха предимство и го затвориха с разлика, останалите части на мача бяха много равностойни, а развоя се решаваше в заключителните акорди.

Сините показаха повече устойчивост в два от геймовете – първият и четвъртият, когато след равенства в края, съумяваха да наложат волята си.

Съставът на Хебър стори това само в третата част, като за съжаление, изпусна възможност да докара мача до тайбрек и да направи интригата още по-голяма. В четвъртия гейм волейболистите на Хебър показаха възможности, като от 6:12 успяха да стопят пасива си и да се върнат в играта, но след равенството 23:23, нкъсетът не им се усмихна. Левскарите успяха да стопират възхода на противника и взеха гейма, а с това затвориха мача с 3:1.

Реализатор за победата на Левски бе Гордан Люцканов със 17 точки (1 ас, 64% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане). Капитанът Боян Йорданов добави 16 точки (55% ефективност в атака).

За Хебър канадският диагонал Брадли Гънтър реализира 18 точки (2 аса и 43% ефективност в атака). Теодор Тодоров завърши с 11 точки (4 блока).

Така „сините“ отбелязаха четвърта победа в първенството, като с две загуби и 12 точки заемат пето място във временното класиране. Загубата за Хебър е втора, но пазарджиклии запазват първото място в таблицата с шест победи и 18 точки.

Хебър: Любомир Агонцев, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Николай Къртев, Теодор Тодоров, Брадли Гънтър, либеро - Петър Каракашев (Пламен Шекерджиев, Спас Байрев, Иван Латунов, Мартин Симеонов)