И Камата не помогна, Швеция ни изхвърли от Евроволей

Христо Стоичков дебютира със загуба в Колодрума. Емблематичният кършиякалия наблюдава на живо осминафинала, който волейболните ни националки загубиха от  Швеция с тайбрек 2:3 гейма.

България спечели първия гейм в 25:12.Швеция изравни за 1:1 след 25:21.Скандинавските поведоха с 2:1 гейма след 22:25. Българккге пратиха мача в тайбрек след  25:14 в четвъртия гейм. В тайбрек шведските учудващо извадиха повече волейболни аргументи и спечелиха с 19:17.

Победата на Тре кронор ги изправя на четвъртфинал срещу Нидерландия. Лалетата победиха по-рано Германия с 3:1 гейма.