И ДКС се оказа лесна хапка за Марица

Шампионът Марица удари ДКС Варна с 3:0 (25:10, 25:11, 25:5) гейма  в зала "Сила" за 99-ата си победа в шампионата.

Последната загуба на жълто-сините от български тим датира от ноември 2015 г. Марица допусна последната си загуба в България.

Пловдивчанки вече имат актив от две победи и 6:0 гейма на върха във временното класиране. ДКС са на предпоследното седмо място, все още без спечелен гейм в два изиграни мача.

Топреализатор на мача стана центърът на Марица Дима Ушева със 17 точки. Александра Миланова добави 15 за победителките. Бившата волейболистка на пловдивския тим Бояна Андреева бе най-резултатна за ДКС Варна със седем точки.

В следващия си мач от НВЛ, Марица гостува на Локомотив (София) в едноименната зала на 21 ноември (събота) от 17:00 б.в.