Хебър започна с летящ старт в Суперлигата

Носителят на Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) започна с летящ старт в Суперлигата при мъжете.

В мач от първия кръг на шампионата пазарджиклии записаха чиста победа - 3:0 при гостуването си във Варна на местния Черно море.

Волейболистите на Атанас Петров се наложиха след 25:18, 25:20 и 25:17  в мач, който се игра във варненската зала „Христо Борисов“.

Класният състав на гостите от Пазарджик бе водещ през цялото време на срещата, като нямаше особени затруднения за спечелването на отделните части. И в трите гейма „тигрите“ взимаха голям аванс, като след двадесета точка лежерно позволяваха на домакините да намалят пасива си и да отбележат повече точки, но записаха крайната победа за 75 минути игра.

Хебър: Георги Братоев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Венцислав Рагин, Николай Къртев - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Стойко Ненчев, Любомир Агонцев)