Хебър закова Марек с 3:0

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) постигнаха трети пореден успех в Първата осмица на Суперлигата.

Тази вечер "тигрите" надиграха категорично като домакини Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19) в мач от шести кръг, състоял се в спортна зала "Васил Левски".

Така пазарджиклии се укрепиха убедително на лидерската позиция във временното подреждане с актив от 10 точки (3 победи, 1 загуба), докато Марек остана втори със 7 пункта (2 успеха, 2 поражения).

Хебър доминираше изцяло над съперника, а опитът оказа влияние и даде предимство над младостта на гостите.

Марек направи много лични грешки и не успя да се противопостави на домакините.

Първият гейм стартира равностойно, след което "тигрите" започнаха методично да увеличават преднината си. Момчетата на Атанас Петров закономерно поведоха в резултата след 25:15.

Във втората част играта започна идентично. Впоследствие волейболистите от Пазарджик отново поеха инициативата и доминираха на терена. Въпреки че съперникът се опита да намали дистанцията, не се случи нищо повече.

Третият гейм тръгна като предходните и продължи под диктовката на Хебър, който записа победата без проблем.

Най-резултатен в мача бе Брадли Гънтър с 15 точки, а македонецът Александар Ляфтов добави 11 (1 ас).

За съперника пазарджиклията Димитър Дулчев бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки (1 ас).

Следващият двубой за пазарджишкия тим е на 19 декември (събота), когато ще се изиграе отложената от 1-вия кръг среща с Добруджа(Добрич).