102

Хебър загуби с 3:0 от поляци на старта на Шампионска лига

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) отстъпиха на Ястржембски Венгел (Полша) с 0:3 (11:25, 16:25, 14:25) в първи мач от група "А" на Шампионската лига, който се игра в "Хала Видовисково" в Ястжембие-Здруй.

Домакините бяха по-добри на всички елементи, като затрудняваха българските волейболисти най-мече със силен начален удар, който не позволяваше добра организацията в атаката на „тигрите“. В същото време нападението на  Ястржембски Венгел бе ефективно, имаше скорост и техника в играта, като съперникът бе на много високо ниво. Поляците доминираха през цялата част на двубоя, като показаха какво е нивото в Шампионска лига. Те взимаха аванс, поддържаха го и не позволиха на Хебър да отбележи повече от 16 точки.

Единствено във втората част пазарджиклии бяха по-близо до именития съперник, като показаха равностойност, до 12-та точка, но отново след трудности в посрещане и допуснати лични грешки, съперникът дръпна с 16:13, а след това не допусна повече съпротива. В крайна сметка полският шампион приключи мача  в три гейма за около 70 минути игра.

Брадли Гънтър бе най-резултатен за Хебър със 7 точки (39% ефективност в атака). Тодор Алексиев добави още 6 точки (43% ефективност в атака, 4% перфектно и 42% позитивно посрещане ). Якопо Масари записа само 5 точки (17% ефективност в атака, 20% перфектно и 47% позитивно посрещане).

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Теодор Тодоров, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Иван Станев, Стойко Ненчев, Пламен Шекерджиев)

В следващия мач от групата, съставът на Хебър е домакин на германския Фридрихсхафен. Сблъсъкът е на 16 декември в спортна зала "Васил Левски".