102

Хебър загуби първата битка в Шампионската лига

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) загуби като гост на испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 0:3 (21:25, 22:25, 21 :25) в първия мач между двата тима от квалификационната фаза на Шампионската лига, който се игра в „Спортен комплекс Лас Палмас“.  Реваншът е на 14 октомври в пазарджишката спортна зала „Васил Левски“. Там "тигрите" ще трябва да търсят задължителна победа у дома с 3:0 или 3:1 за да може да докарат развоя до "Златен гейм", успехът в който ще им позволи да продължи напред в турнира.

Старши-треньорът на тима Камило Плачи не можа да води тима в този двубой поради здравословен проблем и остана в Пазарджик. В негово отсъствие хебърци бяха водени от първия помощник-треньор Мартин Бланко Коста Мартин и другия помощник-треньор Данаил Милушев.

Двубоят започна напълно равностойно. Равенството се запази до 6:6. Брадли Гънтър изведе Хебър напред при 8:7. Николай Къртев атакува успешно в центъра за 11:11. Бразилецът Гилерме Адже изведе Лас Палмас напред със 17:13. Двоен блок спря атака на Брадли Гънтър и Гаугас дръпна с 18:13. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър. Двоен блок на Виктор Йосифов и Якопо Масари спряха атака на Йосвани Ернандес - 17:19. Серхио Камареро взе прекъсване за Гаугас. Йосвани Ернанадес атакува в аут - 19:21. Николай Къртев атакува през центъра за 20:22.  Пламен Шекерджиев атакува технично от зона 4 за 21:23. Николай Къртев би сервис в аут и тимът от Лас Палмас стигна до геймбол при 24:21. Испанският шампион спечели първата част с 25:21 след ас на Мартин Сесар.

Хебър поведе с 3:2 в началото на втората част след пайп на Якопо Масари. Якопо Масари атакува от зона 4 за 7:7. Успешна атака на Брадли Гънтър от зона 2 - 8:8. Блокада на Пламен Шекерджиев изведе Хебър напред при 9:8. Неразбирателство в тима на Лас Палмас даде аванс от 2 точки за отбора на Хебър - 10:8. Серхио Камереро побърза да вземе прекъсване за Гаугас. Волейболистите на Хебър победиха с 14:12 след атака на Брадли Гънтър. Якопо Масари атакува успешно по диагонала от зона 2 за 16:14. Йосвани Ернандес успя да изравни при 16:16. Тодор Алексиев се появи в игра. Испанците дръпнаха с 18:16 след два поредни сервиса в посрещането на Тодор Алексиев. Тодор Алексиев атакува мощно от зона 4 за 17:19. Нова успешна атака на Тодор Алексиев от зона 4 - 18:19. При 18:20 Гьорги Гьоргиев замени Иван Станев. Йосвани Ернандес атакува мощно по блокадата от зона 2 и Гаугас поведе с 22:19. Нова успешна атака на Йосвани Ернандес и 23:20. Ас на Виктор Йосифов - 22:23. Серхио Камереро взе прекъсване за Лас Палмас. Борха Руис изведе домакините до геймбол при 24:22, но след това получи и жълт картон за гневна реакция. Якопо Масари атакува в аут и Лас Палмас спечели втората част с 25:22.

Стойко Ненчев замени Николай Къртев в началото на третата част. Гьорги Гьоргиев и Тодор Алексиев също останаха в игра за Хебър. Гьорги Гьоргиев пусна технично топката в полето на домакините за 5:5. Якопо Масари атакува в аут и Лас Палмас поведе със 7:5. Йосвани Ернандес се справи с тройна българска блокада и Гаугас поведе с 11:8. Българската блокада спря атака на Йосвани Ернандес - 9:11. Пламен Шекерджиев замени Якопо Масари. Йосвани Ернандес атакува в аут - 10:11. Пламен Шекерджиев намали до 13:14. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 за 14:15. Тройна българска блокада спря атака на Йосвани Ернандес - 16:16. Серхио Камареро взе прекъсване за домакините. Борха Руис атакува през центъра и Лас Палмас поведе с 20:17. Волейболистите на домакините поведоха с 21:17 и Мартин Бланко Коста взе прекъсване за Хебър. Мощна атака на Йосвани Ернандес изведе домакините напред с 23:19. Атака на Йосвани Ернандес от зона 4 изведе Лас Палмас до мачбол при 24:20. Трета поредна атака на Йосвани Ернандес, този път от зона 2 , донесе победната точка за Гаугас в третата част с 25:21 и в мача с 3:0 гейма.

Йосвани Ернандес Кардонел беше най-резултатен за Лас Палмас с 20 точки, а Борха Руис добави 12 точки.

За Хебър силен мач направи Брадли Гънтър с 18 точки, но всички останали играчи от отбора записаха 6 и по-малко.

Хебър: Иван Станев, Брадли Гънтър, Якопо Масари, Пламен Шекерджиев, Виктор Йосифов, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Алексиев, Гьорги Гьоргиев, Стойко Ненчев)