Хебър удари с 3:0 Добруджа в отложен мач

Тодор Алексиев бе най-резултатен в мача

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) оглави класирането в Първата осмица на Суперлигата, след като записаха четвърти пореден успех. "Тигрите" надделяха категорично над Добруджа с 3:0 (26:24, 25:18, 26:24) в отложена среща от първи кръг.

Хебърци и съперникът им от Добрич бяха равностойни в голяма част от двубоя. Въпреки това в ключовите моменти Хебър демонстрира по-голяма устойчивост във физически и психологически аспект и това направи разликата в оспорваните първа и трета част.

Същото бе в сила и във втория гейм, но промяната се случи в средата и това даде спокойствие на домакините, които правеха и по-малко грешки.

Съставът на гостите бе лимитиран откъм състезатели, след като един от основните играчи  - Денис Чавдаров не взе участие поради контузия. Опитният Методи Ананиев направи няколко добри включвания, но не e в оптимална форма.

Срещата започна с равностойна игра на двата тима. Положението се запази до деветата точка, след което Хебър поведе за кратко. Добричлии отново взеха водеща роля и обърнаха. Геймът продължи с игра на амплитуди, но в ключовите моменти Хебър изравни. Впоследствие стигна първи и до геймбол след атака на Спас Байрев. Атака на Николай Къртев сложи край на частта след 26:24.

Домакините и гостите продължиха да играят като равен с равен. До средата на гейма положението не се промени. След 13:12 "тигрите" се отприщиха и поеха инициативата. Постепенно дистанцията между двата отбора се увеличаваше все повече и пазарджиклии увеличиха аванса си.

Равностойна игра имаше и в началото на третата част, но Добруджа направи серия от точки и задържа предимството си. Домакините реализираха няколко аса, но не съумяха да стопят разликата. Това се случи след атаки на Николай Къртев и Тодор Алексиев, като тимът от Пазарджик остана само на точка от съперника. Битката продължи и в следващите минути. В крайна сметка блокада на Спас Байрев изведе "тигрите" напред. До края добруджанци продължиха да тормозят със сервисите си момчетата на Атанас Петров, но не успяха да ги пречупят. Така Хебър записа чист успех след 26:24 и крайното 3:0 гейма.

Топреализатор на двубоя бе Тодор Алексиев с 22 точки (1 ас, 3 блокади). Спас Байрев добави 14 точки (3 аса, 3 блокади). За Добруджа Жулиен Георгиев се разписа с 15 точки, а Мартин Мечкаров добави 11 точки (3 аса, 2 блокади).

След тази победа "тигрите" са лидер в таблицата с актив от 13 точки (4 победи, 1 загуба), добричлии заемат третото място с 6 точки и 2 успеха и 1 поражение, но имат и два мача по-малко.