Хебър се сбори, но отстъпи на Алурон(Заверче) с 2:3

Пазарджиклии напуснаха евротурнирите с достойна загуба

Волейболният тим на Хебър (Пазарджик) приключи с драма участието си в третия по сила евротурнир - Купата на претендентите.

Носителите на Купата и Суперкупата на България отстъпиха като домакини на полския Алурон Вирту Варта (Заверче) с национала Николай Пенчев в състава с 2:3 (21:25, 25:18, 25:20, 20:25, 9:15) в мач-реванш, игран в препълнената зала "Васил Левски".
Двубоят започна под диктовката на гостите, които поеха инициативата от самото начало и поведоха без проблем в резултата.

В следващия гейм обаче Хебър показа друго лице, като доминираше и в крайна сметка изравни за 1:1.
Третата част бе равностойна отначало, като поляците имаха лека преднина до средата на гейма, но "тигрите" обърнаха в своя полза. Играчите на Атанас Петров излязоха напред след 25:20 и 2:1.
В решителния за българския отбор четвърти гейм волейболистите на Заверче отново набраха инерция, оформяйки стабилна преднина от рано.

Домакините намалиха част от дистанцията, като се доближиха на две точки от съперника. Ники Пенчев и съотборниците му обаче удържаха и излязоха от ситуацията, вкарвайки мача в тайбрек. Втория спечелен от поляците гейм им беше достатъчен за продължаване напред и треньорът им пусна в петата част всичките си резерви.
Пазарджиклии започнаха добре с мисълта да запишат поне победа, напускайки турнира.

В средата на тайбрека обаче противника ги застигна. Състезателите на Марк Лебедев направиха серия от точки, което ги откъсна от българите.

Така двубоят приключи при 15:9 и 3:2 за полския клуб, който с общ резултат 6:2 гейма от двата мача продължава напред.
Канадецът Брадли Гънтър бе над всички с 25 точки (3 аса, 4 блокади). 18 пункта записа Александар Ляфтов (3 аса, 2 блокади). 14 точки добави Тодор Алексиев (3 блокади).

За Алурон Николай Пенчев се отчете с 13 точки (1 ас, 4 блокади). Матеуш Малиновски завърши с 25 точки (4 аса, 1 блокада), по 12 добавиха Марчин Валински и Патрик Чарновски.