Хебър с първа победа в Суперлигата(ОБНОВЕНА, СНИМКИ)

Волейболният тим на Хебър взе очаквана победа с 3:0(25:14, 25:18, 25:19) над гостуващия Пирин(Разлог) в мач от 2-рия кръг на Суперлигата, Първа осмица.

Срещата се игра при закрити врати в спортна зала "Васил Левски".

Пазарджиклии започнаха ударно в първия гейм, като не дадоха много възможности за противодействие на съперника. Волейболистите на Северин Димитров опитаха да наваксат изоставането в ключовите моменти, но не се случи нищо повече.

"Тигрите" продължиха доминацията си и в следващата част, като поддържаха победния ритъм до край въпреки опитите на гостите да скъсят дистанцията.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Третият гейм започна равностойно за двата отбора. Впоследствие играта на пазарджиклии на всички елементи се подобри и те дръпнаха в резултата. Той остана стабилен до последната минута и момчетата на Атанас Петров се поздравиха с чист успех.

Най-резултатен бе Тодор Алексиев с 12 точки (2 блокади, 77% в атака), 8 добави Александар Ляфтов (3 аса). За тима от Югозапада Мартин Юруков бе над всички с 14 точки (1 блокада), Петър Петров се отчете със 7 точки.

Хебърци са втори във временното класиране с 4 точки (1 победа, 1 загуба), Пирин е на седма позиция с 0 точки и 2 поражения.